Timberland - materiał z plastikowych butelek? – Michvl Kowvlsky
timberland
SNEVKER CENTURY

Timberland – materiał z plastikowych butelek?

Cześć Wszystkim! Mam nadzieje, że jesteście cali i zdrowi! Dzisiaj przychodzę do Was z tematem, który po części możecie przeczytać w tytule dzisiejszego postu. A mianowicie dzisiaj chce napisać o materiale z przetworzonych plastikowych butelek! Otóż jedna z dobrze nam znanych marek wypuściła ostatnio linię, swojego kultowego modelu, w którym użyła właśnie takiego materiału. Ci, którzy obserwują mnie na insta mogą już wiedzieć o jakiej firmie mowa, bo była już tam relacja o tych żółtych butach na zimę. Jest to marka timberland!

timberland

Ta nowa kolekcja, sygnowana znakiem ReBOLT oznacza, że cześć materiałów wykorzystanych do produkcji tych butów została pozyskana z plastikowych butelek. Jednak o samym procesie napiszę trochę później, bo chciałbym skupić się na detalach bootsów. Timberland Premium 6″ to kultowy model w ofercie tej marki i nigdy nie starzejący się. Ja swoje pierwsze 6″ mam już ładne 5-6 lat i nadal wiernie mi służą w każdą zimę.

timberland

Pierwszym widocznym elementem na TIMBERLAND 6″ WP TREADLIGHT BOOT, jest zielony kołnierz wokół kostki. Na nim możecie zauważyć symbol ReBOLT. Wiecie już, co oznacza ten symbol. To nie koniec niespodzianek w tych butach! Timberland przygotował nam również niespodziankę na podeszwie butów jaki i na zapiętce. Ułatwić zakładanie i ściąganie butów ma specjalny pasek, na którym widnieje napis “Nature Needs Heroes”. Taki sam napis możemy znaleźć na podeszwie!

Nature Needs Heroes

Jednak wracając do najważniejszego punktu dzisiejszego wpisu! Czyli pomoc naszej planecie! Timberland od kilku lat wspiera proekologiczne działalności. Walczy z wycinaniem lasów, sadząc drzewa. Od 2001 roku posadzili 8.7 MILIONA drzew! Teraz do swoich akcji włączają również zamianę plastiku na materiał do swoich produktów. Z ich strony dowiedzieć się możemy, że nowe życie dostało aż 233 MILIONÓW butelek! To dzięki takim akcjom, możemy liczyć na dłuższe życie naszej planety oraz na większe bezpieczeństwo przyszłych pokoleń!

Pamiętacie jeszcze moje poprzednie wpisy? Tutaj przeczytacie mój poprzedni post o marce Timberland! Enjoy 😉

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Timberland ECORIGINAL - zimowa parka – Michvl Kowvlsky
    25 października, 2020 at 6:20 pm

    […] Z technologią ReBolt mieliśmy już tutaj styczność na blogu, a mianowicie, pisałem Wam już o 6″ WP TREADLIGHT BOOT. Również dzisiaj możecie zauważyć, że mam je na nogach! Ta technologia wydaje się być […]

  • Leave a Reply