Snevker Century: Jordan XII Taxi - mój wymarzony but – Michvl Kowvlsky
FVSHION SNEVKER CENTURY

Snevker Century: Jordan XII Taxi – mój wymarzony but

Witam! Dzisiaj chciałbym opowiedzieć Wam historię butów, o których marzę odkąd zobaczyłem ich zdjęcie po raz pierwszy w życiu, czyli już jakieś 4-5 lat. Do tej pory chciałem je kupić, jednak kosztowały zbyt dużo… Dlatego, postanowiłem przybliżyć Wam trochę ten model oraz mam dla Was super wiadomość!

Jordan Air 12 ‘Taxi’ po raz pierwszy ukazały się w 1996 roku w cenie $135. To właśnie w sezonie 1996-1997 NBA, Michael Jordan wraz z jego drużyną Chicago Bulls, wygrali ich 5. tytuł mistrzowski. W tym sezonie MJ rozegrał swoje pierwsze mecze właśnie w tym modelu Jordanów. Na rynku wtórnym, po tej premierze cena butów wzrosła od $180- $275. Dlatego postanowiłem wstrzymać się od decyzji ich zakupu, ponieważ cena przewyższała moje fundusze. Pojawiały się one jeszcze w 2008 i 2013 roku.

W 2004 roku swoją premierę miał odpowiednik Jordan Air 12 ‘Taxi’ w wersji low, pod nazwą Air Jordan 12 Retro Low Taxi, w cenie $115. Model pojawił się na rynku jeszcze raz w 2011.

A teraz ta super wiadomość, która bardzo poprawiła mi ostatnio humor! Te wymienione jako pierwsze, czyli Air Jordan 12 ‘Taxi’, już 18 marca 2018 r. ponownie trafią do sprzedaży. Już obiecałem sobie, że nie przemkną obok mnie i na pewno będę próbował je zdobyć!
A ich cena to najprawdopodobniej $190.

Co do samej budowy buta:

Boczne panele wykonano z białej pełnoziarnistej skóry w kolorze białym, przy czym panele przy podeszwie mogą swoją fakturą przypominać skórę jaszczurek. Ten drugi element zabarwiono na czarno. Natomiast główna część cholewki ma rozchodzące się ku górze przeszycia, które odnoszą się do japońskiej wspomnianej flagi wojennej nazywanej Nisshoki, czyli “wschodzące słońce”. Temat cholewki zamykają złote dwa ostatnie oczka na sznurówki. Całość została postawiona na czarnej podeszwie, która od spodu ma 6 okienek (łącznie 12 na obu butach, czyli tak jak numer modelu) w kolorze czarno żółtym tak jak nowojorskie taksówki. Właśnie od tego elementu pochodzi nazwa Taxi.
Cały opis i więcej informacji znajdziecie tutaj -> LINK <-

Enjoy 😉

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply