Snevker Century – Michvl Kowvlsky
FVSHION SNEVKER CENTURY

Snevker Century

Witam!

Pierwszy wpis w tym roku! Od razu zaczynamy od czegoś, na czym chciałbym się skupić w 2018.
Jak widzicie są to buty, więc wiecie, czego możecie się spodziewać. Jednak już wkrótce odpalam też coś nowego. Coś, czemu chcę poświęcać większość swojego czasu wydzielonego na pracę. O tym już wkrótce, a część zapowiedzi tego mogliście zobaczyć u mnie na inststory. Mały backstage, gdzie napisałem, że zaczynamy tworzyć nowy ‚Secret Project’. Dlatego też, mam do Was ogromną prośbę. Chciałbym abyście kliknęli w ten -> LINK<- i całkiem anonimowo zadali mi pytania, na które chcielibyście uzyskać odpowiedź. Coś co chcielibyście, abym Wam opowiedział lub jakieś ciekawostki o mojej osobie.

Zanim przeczytacie o butach, zdjęcia wykonała Karolina Czerniejewska -> LINK <-

Czas przejść do głównego tematu dzisiejszego wpisu. A są nimi zimowe buty Adidas F/1.3 PK, które dostałem od Natalii, jako jedną z dwóch par butów na prezent, na Święta. O drugiej też tutaj napiszę, już niedługo.

Pomyślisz sobie, że białe buty nie nadają się na zimę i tu się z tobą zgodzę… Kierowałem się mega fajnym design’em buta, jednak nie przemyślałem problemu związanego z ich kolorem. Biel utrzymała się do pierwszej dłuższej wizyty na dworze. Na dodatek zaczął padać deszcz i sami możecie się domyślić co działo się dalej. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia jeszcze zanim zacząłem w nich chodzić i kiedy były jeszcze czyste.
Zapytacie mnie dlaczego nie spryskałem ich żadnym preparatem. Powiem Wam, że zadaje sobie to samo pytanie. Kompletnie tego nie przemyślałem i tak oto moje buty muszą wylądować u ludzi, którzy zajmują się renowacją obuwia.

Przejdźmy jednak do samej budowy buta:

Jak przeczytać możemy na oficjalnej stronie adidasa, inspiracją do powstania tych butów byli fotografowie. Dają oni z siebie wszystko, tak aby zdobyć jak najlepsze ujęcie; tak samo te buty – przekraczają granicę designu konwencjonalnych butów treningowych. Są one stworzone, aby mogli oni biegać po mieście niezależnie od pogody. Jednak tak, jak pisałem wyżej. Przez zakupem radzę dobrze zastanowić się nad ich kolorem. Są one dostępne również w czarno-białej odsłonie, jednak dla mnie nie są one aż tak ciekawe i rzucające się w oczy.

Co do budowy buta:

Mamy tu cholewkę wykonaną z materiału adidas Primeknit, który obejmuje stopę i zapewnia niewiarygodną wygodę i dopasowanie do stopy niczym skarpeta. W środku, wyściełany jest ciepłą, wodoodporną membraną. But, wygląda na masywny i ciężki, jednak w rzeczywistości jest totalnie na odwrót. Jak na zimowe buty, są one bardzo lekkie, a dzięki tej wewnętrznej membranie, bardzo ciepłe.
Natomiast sam język buta oraz uchwyt przy pięcie, inspirowany jest paskiem od aparatu fotograficznego. Na pięcie zobaczyć możecie wstawkę wykonaną ze skóry premium.

 

Co do rozmiarówki. Jak to buty na zimę, powinny one mieć nieco więcej miejsca wewnątrz na cieplejszą skarpetę. Dla tych osób, które lubią założyć cieplejszą skarpetę, proponuję kupować buty tts (true to size). Jednak jeśli jesteś osobą, która nie lubi wciskać dodatkowo skarpet, to proponuję o pół rozmiaru w dół, ponieważ ta wewnętrzna membrana, zapewnia na prawdę bardzo dobre ogrzanie stopy. Ja przy rozmiarze 42 mam lekki luz, jeśli nie mam cieplejszej skarpety.


Dajcie znać co myślicie o tym wpisie i czy chcecie w tym roku więcej outfitów, czy postów na temat butów?
I nie zapomnijcie o mojej prośbie na samym początku wpisu! Dawajcie swoje pytania, na które chcielibyście poznać odpowiedzi. Odpowiem oczywiście na te normalne i ciekawe pytania.

Enjoy 😉

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply