SLAVE-MADE SHOES. – Michvl Kowvlsky
FVSHION SNEVKER CENTURY

SLAVE-MADE SHOES.

Witam!

SLAVE-MADE SHOES.

MOIM ZDANIEM, TO POWINNA BYĆ NAJGŁOŚNIEJSZA AKCJA W SNEAKER GRZE 2018 ROKU!

 
Jacques Slade – jeden z najpopularniejszych „unboxerów” na YouTube, zajmujących się także tematyką buciarską otrzyma paczkę niespodziankę.
 
W jej środku znajdowały się buty. Nie było to jednak byle jakie obuwie – jest to bowiem para, która niesie ze sobą bardzo ważny przekaz.
 
Już samo pudełko, które po otwarciu ukazuje nam napis HUMANMADE w SLAVEMADE sugeruje nam, czego tak na prawdę za chwilę możemy oczekiwać!
 
Wewnątrz opakowania, znajduje się para butów. Jednak nie byle jaka: ręcznie wykonana przez znanego i lubianego customera TheShoeSurgeon. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że są to Air Jordan 1 od Off-White. Jak to się mówi nie oceniaj książki po okładce. Tak jak pisałem wyżej, jest to para wykonana ręcznie i tylko przypomina nam AJ1.
 

Jest to akcja zaplanowana przez Thomson Reuters Fundation, której celem jest zwrócenie uwagi na współczesne niewolnictwo, czyli Modern Slavery.

 

Odniesień jest tu tyle, że ciężko jest ogarnąć je wszystkie ale postaram się zrobić to jak najlepiej:

 
-Na języku znajdziemy liczbę 40 milionów, która informuje nas o tym, ile osób aktualnie musi pracować w niewolniczych warunkach fabryk, tworzących nasze buty. W środku, jako uzupełnienie znaleźć możemy informacje o tym, że nigdy w historii ludzkości ta liczba nie była większa. Nawet jeśli zsumujemy wszystkie okresy historyczne ze sobą.
57 000, czyli to co widzicie na sznurówkach to aktualna liczba osób pracujących niewolniczo na terenie USA.
 
161 znajdujące się na skrzydełkach u góry cholewki informuje o liczbie państw, w których dochodzi do przestępstw dotykających modern slavery.
 
-Jedna z podeszw informuje o tym, że zarobek dziecka, które pracuje w niewolniczych warunkach to jedynie 5$
 
-Druga mówi o tym, ze w zeszłym roku ten biznes wygenerował 150 miliardów $ zysku.
 
-U boku podeszwy znajdziemy kolejną statystykę – tylko 2% osób z aktualnie niewolniczo pracujących, zostanie uwolnione z tego piekła.
 
-Na heel tabie znajdziecie informacje o tym, że 25% niewolniczo pracujących osób, to dzieci.
 
-Natomiast na wkładkach, zobaczyć możemy zdjęcia tego, jak wyglądają tego typu fabryki.
 
-To jedynie część tego, co zostało upchnięte na tych dwóch butach, bo oprócz tego mamy jeszcze specjalne informacje w pudełku, na dust bagu, czy metkach.
 
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej akcji wbijajcie w https://www.youtube.com/watch?v=5CBTMHyutQU. Szczerze, bardzo polecam Wam obejrzeć jego unboxing tych butów! Nie tylko mówi w bardzo ciekawy sposób o butach, ale i sam montaż filmu sprawia, że chce się go oglądać!
 

Jak sami twórcy mówią, nie chodzi o to, żebyśmy przestali kupować buty, ale zwrócili większą uwagę na to gdzie i przez kogo są one robione.

 Pamiętajcie, aby sprawdzać, pytać i szukać skąd tak na prawdę pochodzą nasze buty!

Enjoy 😉

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply