Rozkładówka "THE TEN" 2018 – Michvl Kowvlsky
FVSHION SNEVKER CENTURY

Rozkładówka “THE TEN” 2018

Witam! Po dosyć długiej przerwie, spowodowanej moim lenistwem i niechęcią do pisania, oto jestem! Powiem Wam, że nawet na Facebook’u i na Instagramie nie pojawiało się za dużo postów ostatnio. Co tu dużo mówić i się tłumaczyć… po prostu mi się nie chciało. Każdemu taka mała przerwa od niektórych spraw dobrze robi i wydaje mi się, że na mnie też podziałało to bardzo dobrze!

Tak jak tytuł dzisiejszego postu, chcę Wam przybliżyć tegoroczne “the ten” – czyli kolaborację Nike z OFF-White. Stare modele butów, w nowej odsłonie zaprojektowane przez Virgila Abloh’a  (o całym projekcie możecie przeczytać w jednym z moich poprzednich wpisów z serii “Snevker Century” tutaj).

Rok 2018 rozpoczął się z przytupem i mieliśmy już premierę dwóch modeli z tej kolaboracji – białych Air Jordan 1 i czarnych Vapormax. Kolejna, najbliższa premiera ma miejsce już 14 kwietnia i są to białe vapormax, czyli druga ( i z tego co wiadomo na ten moment ostatnia) odsłona tych wymienionych wyżej.

Jak sama nazwa kolaboracji wskazuje, powinniśmy dostać 10 różnych modeli butów, jednak na tą chwilę zapowiedzianych jest ich 7. Tych siedem modeli, zaserwował nam Virgil w przeróżnych kolorystykach i wariantach, więc jak dla mnie jest to wystarczające. W dzisiejszym poście będzie to 8 modeli, ponieważ jeden z nich był zapowiedziany rok temu, ale dopiero w tym roku ma swoją premierę.

Zacznijmy chronologicznie od premier, które miały już miejsce, do tych, które dopiero się pojawią 😉

Te, które już się pojawiły czyli Air Jordan I White. Swoją premierę miały 3 marca.

Cena 759zł

Kolejne były czarne Vapromax’y.
Premierę miały 30 marca i kosztowały 999zł. Początkowo aplikacja Nike, zrobiła sobie małe żarty z polaków, ponieważ cena, która widniała przy butach to było 869zł o ile dobrze pamiętam. Jednak nie musieliśmy długo czekać, bo po niespełna godzinie ich cena zmieniła się na 999zł.

Już w tą sobotę 14 kwietnia, będziemy mieli okazję zdobyć kolejną kolorystykę Vapormax’ów – będą one białe. Zdjęcie poniżej.
Cena tak jak w poprzednim modelu 999zł. Oczywiście do zdobycia poprzez losowanie na aplikacji i losowania na stronach różnych sklepów za granicą. Uważajcie jednak na regulamin przy zapisach do takich losowań, ponieważ często jest tak, że nie wysyłają oni wygranych par, a trzeba odebrać je osobiście ze sklepu stacjonarnego gdzieś za granicą :/

 

Następnymi po białych Vapormax’ach, powinny być Conversy. Te, które zostały zapowiedziane już w zeszłym roku i miały należeć do “The Ten” z 2017 roku. Jednak na swoją premierę musiały czekać prawdopodobnie aż do 10 maja, bo właśnie ten dzień jest przypuszczany jako dzień, kiedy będziemy mogli je wylosować.
EDIT: Ta data ich premiery, jest coraz to pewniejsza. Ponieważ w tym tygodniu w sieci znaleźć można było pierwsze tz. “unboxing’i” u osób, które w dużej mierze mają wpływ na wygląd dzisiejszego streetwear’u.

EDIT2: Potwierdzone info: Buty do sprzedaży trafią 12 maja 😉

 

Kolejną parą w kolejce jest model Air Force 1 Low w białej kolorystyce, podobno 12 maja. Nie znalazłem jednak nigdzie potwierdzenia tego dnia oficjalnie lub u ekipy z @py_rates, dlatego nie jest to pewna informacja. Cena prawdopodobnie będzie wynosiła tyle co w zeszłym roku za Air Force, czyli 719zł.

W maju również maj pojawić się kolejna kolorystyka Air Jordan I, a mianowicie wersja w kolorze niebieskim.
Ich premiera ma przypadać na 26 maja, a cena standardowo 759zł.
EDIT: Buty pojawią się na 99%, dopiero w sobotę, 9 czerwca 😉
EDIT2: END Clothing mówi nam, że premiera ich odbędzie się 26 maja. Inne źródła, jak się jednak okazuje, 30 maja będą miały swoją premierę tylko w Australii i Kanadzie. Inne źródła nie zmieniają swojego stanowiska i dalej utrzymują datę 9 czerwca, prawdopodobnie tylko dla USA. Kiedy Europa? Tego nie wie na razie nikt…
Cena będzie wynosić 190$.

Na czerwiec, z tego co mi wiadomo i z informacji, jakie udało mi się znaleźć nie ma zaplanowanych żadnych premier. Za to w drugim tygodniu lipca, bo na 14, planowana jest premiera jednej z ciekawszych kolorystyk w wydaniu tego rocznego “the ten”. Mają to być beżowe Nike Blazer, w cenie 529zł – w porównaniu do reszty z tej kolaboracji, jest to najtańszy but. Co do dnia tej premiery, są to początkowe spekulacje, niestety nie ma potwierdzonego info w 100%, więc pozostaje nam czekać na oficjalne źródło, czyli Nike.

Kolejna wersja kolorystyczna, wyżej wymienionych pojawić ma się miesiąc później – 15 września. Tak jak w przypadku beżowych, dokłada data to tylko spekulacje. Jednak na ten dzień nie tylko planowane są czarne Nike Blazer, ponieważ mają wyjść one również w trzeciej kolorystyce – szaro/srebrno/czarne. Jednych i drugich cena powinna wynosić 529zł.

Na 15 września planowane są również czarne Air Max 90. Ich cena nie powinna być większa niż 639zł.

 

Zbliżamy się powoli do końca roku. Na 13 października, podobno planowane są dwie premiery. Pierwszą z nich, są czarne Nike Zoom FLY. Ich cena wynosić powinna 719zł. Nie ukrywam, że te podobają mi się najbardziej i chyba na nie będę polował na 100%.

 

Drugą parą mają być czarne Air Force 1 Low. Tak jak w przypadku białych, ich cena wynosić powinna 719zł.

 

Jako, że im dalej patrzymy w przyszłość tym ciężej nam coś zaplanować na 100% pewnego, dlatego prawdopodobnie na 10 listopada planowana jest jedna z ostatnich premier 2018 roku. Będą nimi Nike Air Max 97.  Na zdjęciu widzimy również ich wersję w białym kolorze. Jak na razie nic nie wiem, na kiedy one są planowane. Być może, że obie kolorystyki pojawią się tego samego dnia, bądź tak jak w przypadku vapromax’ów, pojawią się one w odstępie 2-3 tygodni. Ich cena ma wynosić 190$.

EDIT: W grudniu, pojawić się ma jeszcze jedna kolorystyka Nike X OFF-White Air Max 90. Ma ona kosztować 160$ i być w kolorystyce ze zdjęcia poniżej:

 

No i ostatni model, planowany na ten rok. Jak pisałem na początku, bardzo możliwe, że nie ostatni ponieważ jak policzymy wszystkie modele na 2018 rok, to mamy ich tylko 7. Jednak na podsumowanie i zakończenie tego roku, Virgil i Nike przygotowali coś specjalnego, co mi niespecjalnie przypadło do gusty. Podrzuciłem temat na grupach na facebook’u i niektórym to się spodobało. Mianowicie różowe Nike Zoom Fly. Ich cena, tak jak czarnych, powinna wynosić 719zł.

Większość dat, podana jest orientacyjnie i dopóki nie potwierdzi ich OFF-White lub Nike, nie możemy być ich pewni na 100%.

Jeśli pojawią się jakieś nowe informacje odnośnie któregoś z modeli, będę dodawał tutaj o nich wpisy regularnie, ponieważ postanowiłem wrócić na dobre do pisania wpisów! Bez aż tak długich przerw, jaka miała po świętach!

Enjoy 😉

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply