"Marvel: Black Panter" – Michvl Kowvlsky
Ciename Routine Lifestyle

“Marvel: Black Panter”

Witam! Na wstępie chcę Was uspokoić. To nie będzie spoiler filmu! Mówię o tym za każdym razem, jak piszę jakiś post z serii “Cinema Routine”, ale wręcz nienawidzę, jak ktoś spoileruje mi film lub serial. Dlatego ja tym bardziej nie będę tego robił, a na pewno nie przy produkcji Marvel’a!

“Czarna Pantera” na świecie miała swoją premierę 29 stycznia. W polskich kinach – 14 lutego. Co oznacza jedno: wiadomo jak miłośnicy Marvel’a spędzili walentynki! Ja pewnie też spędziłbym je w ten sposób (gdybym byłbym  wtedy w Polsce).

Moja ocena to 8/10

Porównując ten film do innych, które serwuje nam Marvel mogę stwierdzić tylko jedno – to zupełnie inny wymiar kina fantazy! To zupełnie co innego, do czego przyzwyczaja nas wytwórnia przez poprzednie lata i poprzednie ekranizację komiksów. Moim zdaniem Marvel idzie w dobrą stronę – jeśli tylko następne filmy będą tworzone w tym klimacie! Film przedstawia nam historię króla Wakandy – państwa gdzieś pośrodku Afryki, które ukrywa swoje prawdziwe oblicze przed resztą świata. Technologicznie i naukowo Wakanda przewyższa cały świat dlatego nie chcą się ujawniać.

Krótka recenzja, nie zdradzająca głównych wątków filmu, a tylko kilka moich przemyśleń. Tak jak mówię, Marvel idzie w dobra stronę. Pomimo tego, że film bazuje bardzo mocno na walorach kulturowych Afryki i po przez klimat filmu czujemy się jak w podróży po Wakandzie, całość wygląda bardzo futurystycznie, ale przy tym przyszłościowo.

Jako fan Marvel’a polecam z całego serca. Jednak powiem szczerze, że nawet jeśli nie przepadasz za takim kinem to warto zobaczyć ten film.

A kto już widział ten film, dajcie znać jak Wam się podobał!

Enjoy 😉

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply
  Blog Ozonee
  27 lutego, 2018 at 6:28 pm

  Mi też bardzo podobał się film i też oceniam go lepiej niż poprzednie kreacje Marvela. No i ten soundtrack Kendricka Lamara – mistrzostwo! W wolnej chwili zajrzyj do mnie 🙂

  • Reply
   Michvl Kowvlsky
   1 marca, 2018 at 4:21 pm

   Cieszę się bardzo, że tobie też podobał się ten film!
   A co do tego soundtrack’u to zgadzam się z Tobą w 100% – to jest mistrzostwo!

   Pozdrawiam,
   Michvl 😉

 • Reply
  Brendan
  5 marca, 2018 at 4:16 pm

  Dziękuję za ten wpis. Bardzo, bardzo.

 • Leave a Reply