MANUFACTURING DEFECT #analogseries – Michvl Kowvlsky
Lifestyle

MANUFACTURING DEFECT #analogseries

Witam!

Po co komu perfekcja? Nie wszystko co doskonałe, jest piękne i cieszy oko. Przykładem takiej odwrotnej zależności jest 13 prac 14stu artystów. Tych twórców zebrał jeden mózg operacji – Zulu Kuki, a pomagał im w tym Levis Polska.

29.11 Czwartek

Tego dnia odbyła się wystawa. Nie byle jaka wystawa, bo poświęcona niedoskonałości. W normalnym procesie tworzenia, produkty po ich powstaniu, poddaje się badaniom technicznym i testach jakości. Te z nich, które tych testów nie przechodzą, nigdy nie trafiają do konsumentów.  Tak dzieje się również w procesach twórczych artystów. Dążą oni do perfekcji, pozostawiając w swoich notatnikach, plikach komputerowych czy stertach kartek niedoskonałe projekty, z których rodzi się ten jeden idealny! Nie zawsze jednak to, co nie jest wykorzystane przez wady techniczne, musi być odrzucone i zapomniane. W taki oto sposób w głowie Zulu Kuki powstał pomysł na wystawę: MANUFACTURING DEFECT – ARTISTIC SERIES.

Grupa 13 osób poddała takiemu testowi jakości 11 kurtek od Levis’a, a 14. osoba poddała takiemu testowi zdjęcia. Każdy z nich stworzył swoją propozycję i wizję katan, które nie przeszłyby kontroli jakości. Poniżej możecie zobaczyć wystawę. Zdjęcia zrobione zostały analogiem. Niestety, zrobiłem zdjęcia 9 z 11 kurtek :/

Artyści, którzy brali udział w tworzeniu MANUFACTURING DEFECT – Artistic Series to:

Holak,
Swanski,
NAWER,
Riamone,
Łukasz Ziętek,
Sandra Kpodonou,
Rosalie.,
Mr.OSOM,
Marta Kudu,
Jorge Alva
Hypetalk,
Barrakuz,
Beeski
oraz wystawa zdjęć Maksyma Rudnika.

W ogromnym skrócie powiem tyle: było to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu, na którym powinno się być.  Zulu coraz częściej ogarnia takie projekty, jednak nie jest to tak często, jakby się chciało! Po każdej jego propozycji, chce się więcej! Człowiek miliona pomysłów i moim zdaniem najprężniej działająca osoba w naszym świecie streetu!
Dlatego przy następnej okazji nie może Cię zabraknąć!

 

Enjoy 😉

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply