Kapitan Marvel - czy to odpowiednik "Wonder Woman"? – Michvl Kowvlsky
captain-marvel
Ciename Routine Lifestyle

Kapitan Marvel – czy to odpowiednik “Wonder Woman”?

Cześć! Witam Was w kolejnym wpisie, już z prawie zapomnianej serii “Cinema Routine”. Dzisiaj jednak jest taki temat i film, obok którego nie można przejść obojętnie, nie ważne czy jesteś fanem Marvel’a, czy też trafiłeś do kina przez przypadek!

captain-marvel

Tytuł wpisu może zszokować osoby, które są fanami serii Marvel’a mówiąc, że nie można porównywać tych dwóch wydań. Jednak dajcie mi szansę wytłumaczyć Wam moje stanowisko w tej sprawie. Gdy tylko zobaczyłem pierwszy zwiastun, pierwsza myśl jaka mi przeszła przez głowę: “Kapitan Marvel to odpowiednik Wonder Woman. Marvel nie ma filmu o kobiecie, więc doszli do wniosku, że czas coś z tym zrobić!” Niezmiernie ucieszyła mnie wieść o tym, że Marvel zdecydował się poświęcić oddzielny film na tą postać. A na dodatek, puścić go do kin w dzień kobiet jeszcze bardziej podkreślając rolę i przesłanie tego filmu!

Porównując wydanie DC i Marvela nie chodzi mi o efekty specjalne, czy fabułę. Bardziej chciałem tym postem podkreślić rol, jaką obie bohaterki mają sobą reprezentować w XXI w. Silnej, mądrej, niezależnej kobiety, która nie daje wmawiać sobie swoich pozornych słabości oraz odpowiedzialność, która za tym idzie. W obu przypadkach, w obu filmach Wonder Woman i Kapitan Marvel musiały udowodnić coś sobie. Nie nikomu innemu.

captain-marvel

Odchodząc od przesłania tego filmu, przechodząc do samej fabuły (nie będzie spoilerów)!

Na mnie największe wrażenie odegrało przeniesienie akcji do lat 80. Cały klimat wypożyczalni filmów, wojskowych szkół latania, odkrywania pierwszy kosmitów, czy nawet Windows 95! Całość wyglądała, jakbyśmy na chwilę cofnęli się w czasie łącznie z aktorami! Odmłodzony Samuel L. Jackson, aka “Fury”, wyglądał jakby dla niego czas zatrzymał się w miejscu! Wisienką na torcie, jest całe zamknięcie i połączenie większości faktów 10 lat MCU! Nareszcie można połączyć wszystko w całość! Dzięki temu film ogląda się bardzo przyjemnie, łącznie z bardzo fajną dynamiką, dzięki której zapominamy o czasie spędzonym w kinie!

Dajcie znać czy również podzielacie taką opinię o tym filmie? 😉

Enjoy 😉

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply