Hasztag SUPERMOON – Michvl Kowvlsky
Lifestyle

Hasztag SUPERMOON

Witam! W przeciągu ostatnich 12 godzin, w sieci rozbrzmiał #supermoon. Pod tym hashtagiem, nie kryje się nic innego, niż kampania reklamowa wyprodukowana na potrzeby nowego sezonu Yeezy Kanye’go Westa!  Moim zdaniem to genialne posunięcie i nie mówię tutaj tylko o nagich kobietach, ubranych w buty Yeezy 500 Super Moon Yellow i skarpety Calabasas. Samo w sobie jest to już dosyć kontrowersyjne, jednak po bliższym prześwietleniu reszty zdjęć, okazuje się, że to ma też swój jakiś przekaz!

Po wrzuceniu zdjęcia wyżej do mnie na instastory, rozbrzmiała dyskusja z paroma osobami, co tak na prawdę reprezentują te kobiety i gdzie tu są ich prawa, o które inne kobiety tak głośno walczą! Przecież ludzie i tak patrzą na ich nagie ciała, a nie na ich buty. Z jednej strony się z tym zgodzę, z drugiej niekoniecznie. Faktycznie, dla mnie, na pierwszy rzut oka to również była przesada, a w połączeniu z resztą nagich zdjęć tych pań, pojawiła się niechęć, a wręcz zniesmaczenie. Jednak po obejrzeniu reszty zdjęć wszystko zrozumiałem, a przynajmniej tak mi się wydaje.
Otóż obie Panie z pierwszego zdjęcia, są to gwiazdy Brazzers (strony z filmami dla dorosłych, gdyby ktoś nie wiedział). Drobniejszej z nich, kolejne zdjęcia wyglądają jak sceny z jednego z jej filmów. Nie widziałem, koledzy mi opowiadali 😉 Więc możemy domyślać się, dlaczego właśnie obie dziewczyny zostały wybrane do tej kampanii – aby zszokować i aby mówiono!

To prawda, że w dzisiejszych czasach jedne kobiety walczą o swoje prawa, inne zaś pozwalają przedstawiać się w taki, a nie inny sposób. Większość bowiem, czuje się urażona tym obrazkiem. Wcale im się nie dziwie.
Wierzę w ludzi i myślę, że każdy ma swój rozum i potrafi odebrać tego typu zachowanie jako ogromną kontrowersję i chęć, aby było o nich głośno wszędzie! Znamy też Kanye’go z jego poprzednich mało ciekawych wypowiedzi, więc to była tylko kwestia czasu, aż pojawi się kolejna zadyma wokół jego nazwiska. No i udało mu się, na tą chwilę większa część środowiska streetwear, fotografów i wszelakie portale niezwiązane z modą, ale z muzyką piszą teraz, o tej właśnie kampanii.
I tak jak tutaj, zdania są podzielone bowiem część uważa to za dobrą kampanię, a część uważa to za zniewagę dzisiejszego wizerunku kobiety.  Mogę się z Wami założyć, że to niepierwszy i nieostatni raz, kiedy słyszymy słowa „kontrowersja” wokół czegoś, co wychodzi spod brandu Kanye’go!

Co do całej kampanii, możemy spodziewać się tylko jednego. Patrząc z punktu widzenia osoby, która trochę w tym siedzi, z jednej strony chciałbym, aby do tego doszło, z drugiej zaś nie. A mianowicie „Yeezy for Everyone”. Na tych zdjęciach możemy zobaczyć zróżnicowanie w osobowościach danych osób, które ubrane są w yeezy.  Mamy przekrój od gwiazd porno, aż do zdjęcia pary z dzieckiem. Gdzie nawet mały bobas ubrany jest w rzeczy od Kanye. Mamy tu do czynienia z jawnym wprowadzaniem w życie planu, który zakłada dostępność dla wszystkich. Już przy kolejnej premierze, nakład Yeezy 350 Cream White, ma być tak duży, że będą one stały na sklepowych półkach. Idelanym przykładem na to są Adidas Powerphase Calabasas Core Black, których nakład był tak ogromny, że trafiły one do znanej nam sieci handlowej sklepów „Real”.

Co do ogólnego obrazu, ekipa Kanye’go znowu powiesiła poprzeczkę bardzo wysoko. Prostota sama w sobie, czasem mówi najgłośniej!

Enjoy! 😉

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply