Fear of god – Michvl Kowvlsky
FVSHION SNEVKER CENTURY

Fear of god

Witam!

Postanowiłem, że będę pisał częściej. Więc oto i jestem, w pierwszym w tym roku wydaniu „Sneaker Century”. Co prawda opisywana dzisiaj parka, miała swoją premierę w grudniu 2k18, jednak przez okres Sylwestra i Nowego Roku, dojechała do mnie dopiero w ostatni piątek.

Nike x Fear of god Air Skylon II

To temat dzisiejszego wpisu! Jak dla mnie bardzo fajny but. Niestety walorów estetycznych nabiera dopiero na stopie.
Ma to dwie strony medalu, ponieważ słyszałem dużo komentarzy od osób, które chciały kupić te buty, ale zrezygnowały ponieważ nie podobają im się na zdjęciach zaserwowanych przez nike.com, a teraz widząc je u kogoś na nagach bardzo żałują, że nie zaryzykowały.
Z drugiej strony, to lepiej ponieważ osoby, które podjęły ryzyko, miały łatwiejszy dostęp do butów!

Co do samych butów i całej kolaboracji?

Jak wiadomo jest to pierwszy raz kiedy mamy możliwość zobaczyć te dwie marki razem. Jerry Lorenzo odpowiedzialny za FOG, zaprojektował kilka modeli butów i koszykarską kolekcję ubrań. Na dzień dzisiejszy światło dzienne zobaczyły tylko dwa wydania kicksów, jednak już kolejne są planowane!

Jakoś Air Skylon II niestety pozostawia dużo do życzenia. Jako, że jest to model z kolaboracji, miałem nadzieje na porządną jakość. Niestety, Nike coraz częściej przyzwyczaja nas do źle wykończonych, pomazanych klejem butów lub do bardzo mocno wystających szwów… Każdy powinien dokładnie obejrzeć swoją parkę zaraz po otwarciu paczki, żeby później nie było niemiłych rozczarowań po pierwszym wyjściu.
U mnie, chyba największy problem stanowi materiał odblaskowy na nosku butów, który zaraz po ich założeniu załamał się i odznacza do teraz.
Tak jak pisałem wyżej, spora ilość wystających nitek i klej… Gdyby nie to, że to jest model ze współpracy z FOG możliwe, że nie zwróciłbym na to uwagi. Jednak każdy z nas płacąc oczekuje jakości. Dostajemy dużo smaczków w postaci detali, ale moim zdaniem to nie rekompensuje wad technicznych :/

Jak z rozmiarówką?

Buty są nieco sztywne przy pierwszym założeniu. Sam myślałem, że będą za małe bo nie mogłem wcisnąć w nie stopy. Jednak ja brałem je TTS ( true to size) i nie narzekam. Wydaje mi się, że większe mogłyby być sporo za duże, natomiast mniejszych nie dałbym rady założyć.

Pamiętajcie również, że mam dla Was kod zniżkowy do caliroots.com, który daje Wam -20% prawie na cały asortyment. Kiedyś ta zniżka łączyła się również na wyprzedaże, jednak te piękne czasy się skończyły.

kod: 26X468 ważny do 28/02

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply