ENDS 'n' BEGINNINGS – Michvl Kowvlsky
Outfits

ENDS ‘n’ BEGINNINGS

Miesiąc wrzesień jest dla jednych początkiem, dla drugich końcem czegoś ważnego, ale nie skupiając się na szkole i na wakacjach które sam żegnam z bólem, muszę zwrócić waszą uwagę na coś innego. A mianowicie są to nowe kolekcje Polskich streetwear’owych marek odzieżowych JESIEŃ 2014. Jedna z firm która zaciekawiła mnie już przed premierą jej nowej kolekcji jest Krakowska marka VIRGO. Koszulka która wzbogaciła moją garderobę, doskonale się nosi oraz pasuję do każdego typu stylizacji. 

September for some people is the beginning , for others it’s the end of something important, but not focusing on school or vacation to which I’m saying goodbye with pain in my heart, I would like to draw your attention to something else. Namely, these are new collections of Polish streetwear clothing brands for AUTUMN 2014. One of the companies that made me curious before coming out and same time before the premiere of  new collection is brand called VIRGO from Krakow. T-shirt which enriched my wardrobe is perfect to wear and fit for any type of styling.

Do uzupełnienia stylizacji wykorzystałem snapback’a firmy HAZEL21.

To complement the stylization I used snapback from HAZEL21 company.

Mam ją już od dłuższego czasu lecz jeszcze nie miałem okazji wam jej pokazac. Dlatego postanowiłem wykorzystać ją do tej stylizacji. Jest to czarna bluza Adidas Originals.

I got it for a long time but I hadn’t the opportunity to show you it. So I decided to use it for the stylization. It is a black hoodie from Adidas Originals .

Cały outfit wykończyłem niedawno kupionymi w sklepie FootLocker,  czarnymi Nike Huarache, na które polowałem już od dłuższego czasu, planowałem nawet ściągnąć je z zagranicy.

The whole outfit I finished recently bought in the store Footlocker, black Nike Huarache, which I was hunting for a long time, I even planned to download them from abroad.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply