Czerwona Jaskółka – Michvl Kowvlsky
Ciename Routine Lifestyle

Czerwona Jaskółka

Witam! Nie spodziewałem się, że cała ta seria nabierze takiego rozmachu i zacznę dodawać tu regularnie posty. Dzisiaj kolejny z nich i przy okazji tego, chciałbym zapytać Was:

Jaki kolejny film chcielibyście, abym dla Was tutaj opisał?

Więc tak jak napisałem, dajcie mi znać co chcielibyście tutaj zobaczyć, a ja przejdę od meritum dzisiejszego wpisu, czyli filmu pt.”Czerwona Jaskółka”, w reżyserii Francisa Lawrence’a. Film ten miał swoją światową premierę 19 lutego 2018 roku. W Polsce, na ekranach kin pojawił się 2 marca.

Historia zawarta w tym filmie, przedstawia sposób działania rosyjskich służb specjalnych – sposób pozyskiwania i szkolenia agentów, jak sami bohaterowie filmu mówili, do walki z uśpionymi Stanami Zjednoczonymi. Całe to widowisko bardzo przypominało mi wizerunek agenta 007 w post sowieckiej, rosyjskiej odsłonie. Z takim nastawieniem również poszedłem do kina po obejrzeniu kilku zwiastunów. Historia niby oklepana na przestrzeni lat, na wszystkie sposoby. Jednak ten film, przedstawia coś nowego. Widzieliśmy już w prawdzie wielokrotnie kobiety w rolach tajnych agentów, jednak to co zobaczyłem na ekranie, w jakiś sposób przemawia do mnie na nowo. Piękna kobieta spełniająca swoje marzenia, po nieszczęśliwym “wypadku”, trafia do tajnej szkoły i staje się agentką, skuteczniejszą niż władze by przypuszczały.

Amerykański film, przedstawiający rosyjską grupę specjalną, o nazwie “jaskółki”. Elitarną grupę kobiet, szkoloną przez rosyjskich agentów. Gotowe poświęcić wszystko, patriotki, które powracają do historycznego hasła “Mateczki Rosji”.

Moja ocena całego widowiska: 8/10

Całość filmu bardzo mi się podobała. Historia ciekawa, nawiązująca do wydarzeń aktualnych dla głównej bohaterki jak i świata, związanych z hollywoodzkimi akcjami #metoo.

Jedynymi zastrzeżeniami co do tego co zobaczyłem, jest długość filmu i wolno toczące się wątki. Całość mogłaby potoczyć się sprawniej, bez niektórych zbędnych scen.

Podsumowując. Ciekawa i warta zobaczenia ekranizacja, która mocno pokazuje i odnosi się do dzisiejszej roli i miejsca kobiet. A bardziej do miejsca i roli, o które próbują walczyć.

Enjoy 😉

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply