Cinema Routine – Michvl Kowvlsky
Ciename Routine Lifestyle

Cinema Routine

Witam!

Tak, jak widzicie na zdjęciu wyróżniającym ten wpis, po dosyć długiej przerwie, wracam z serią ‘Cinema Routine’.  W tej przerwie byłem w kinie, oglądałem najnowsze produkcje, ale jakoś żaden film nie przekonał mnie do napisania tutaj czegoś. Czegoś, co by mogło Was zainteresować lub poruszyć, a wierzę, że po obejrzeniu tego filmu na pewno poczujecie miłe uczucie na serduchu. Bo po prostu jakoś tak dużo milej się robi oglądając ten film i przeżywając go. A piszę dzisiaj o filmie “The Greates Showman”, po polsku “Król rozrywki”. Napisałem pierwszy tytuł po angielsku, bo jakoś polska wersja mi do tego filmu nie bardzo pasuje.

Film reżyserował Micheal Gracey. Jest to historyczna opowieść dramatyczna, o losach P.T Barnum’a, czyli założyciela cyrku o trzech arenach, dzięki któremu zdobył sławę i pieniądze. Dodatkowo jest to musical, czego nie spodziewałem się na samym początku, kiedy usłyszałem o tym filmie.

Film oceniam na 10/10

Widząc skład aktorów, którzy grają główne role nie spodziewałem się, aż takiego widowiska. Hugh Jackman, którego znamy i pamiętamy głównie z roli Wolverina, kompletnie nie pasował mi do roli cyrkowca. Oglądałem chyba wszystkie filmy Marvel’a, w których brał udział i nie spodziewałem się jego odmiany na potrzeby tego filmu! Śpiewa, tańczy i to jeszcze jak. Wszystkie sceny, w których normalnie mógłby zagrać za niego doubler, odgrywa sam.
Dodatkowym plusem jest udział Zac’a Efrona oraz Zendaya’i. Oni tak samo jak nasz Wolverin, odgrywają wszystkie akrobacje sami. Przygotowują się przez wiele tygodni, aby mogli zagrać sceny z wykorzystaniem trapezów. Wszystkie ich pokazy oraz sceny w powietrzu, wykonują samodzielnie. To duże wyzwanie dla osób, które są aktorami i nie muszą przyjmować takich wyzwań. Jednak oni stanęli na wysokości zadania i dali 100% siebie.

Po obejrzeniu filmu, nie mogłem oprzeć się, aby nie obejrzeć scen z momentu przygotowywania filmu. To jak uczyli się tańczyć oraz wykonywać akrobacje. To ile czasu poświęcili na naukę śpiewu. To ile razy powtarzali sceny, aby wyszły jeszcze lepiej! Na tych filmach zobaczyć również możemy, że stworzyli znakomity zespół. Widać, że łączyła ich specjalna więź. Każdy starał się pomóc jak tylko umiał i oddawał w ten film całego siebie.

Film można podzielić na dwa tematy. A mianowicie na dążenie, spełnianie marzeń oraz na byciu sobą i nie wstydzeniu się tego, kim się jest. Może właśnie dlatego wszyscy aktorzy z takim zaangażowaniem podeszli do tematyki filmu i chcieli przekazać jak najwięcej emocji i wartości płynących z ekranu kina do widzów. Ogromnym dodatkowym atutem tego filmu jest muzyka, która jak to w musicalu, jest bardzo ważnym aspektem. Powiem Wam, że pomimo tych wszystkich akrobacji i tańca, muzyka w tym filmie wygrywa ze wszystkim innym. Stworzona na potrzeby tego filmu, trafia w sedno tej tematyki, o której pisałem wyżej. Widać na scenach z przygotowywań, jak sami aktorzy przeżywają mogąc zaśpiewać te utwory. Jak wychodzą z nich wszystkie pozytywne emocje, po to, aby jeszcze bardziej wzmocnić przekaz tych utworów.

Podsumowując, uważam że ten film jest kompletny. Szczerze polecam Wam obejrzeć to widowisko. Nawet jeśli nie jesteście zwolennikami musicali. Film niesie dużo więcej cennych treści niż może się wydawać. Po wyjściu z kina sami będziecie chcieli zobaczyć, jak film został stworzony bądź jeszcze raz chcieli usłyszeć tę tak dobrą muzykę!

Enjoy 😉

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply